Den duchů

Již po čtrnácté v tomto čase převzali v pátek 3. listopadu na naší škole vládu duchové. Od rána rejdili po třídách a chodbách dětští skřítci, bubáci, bubáčci, peřináčci, bílé i černé paní a duchové lesů, stromů, dýní, květin. Nově nás například navštívil Bonbóňáček a Lichožrout. Za nadpřirozené bytosti se převlékly nejen děti, ale i některé paní učitelky, a tak bylo opravdu veselo. O velké přestávce se všichni slétli na módní přehlídku, kde nejlepší masky získaly malou sladkou odměnu.

Duchové a bubáčci se prolínali celým vyučováním: figurovali ve slovních úlohách, pravopisných cvičeních, děti vymýšlely strašidelná souvětí, luštily halloweenské hlavolamy, křížovky a kvízy, zpívaly strašidelné písničky, vyráběly netopýří svítilničky, duchy, kočky či jedlé pavouky, vařily lektvary, kreslily obrázky inspirované touto tematikou. S paní učitelkami také porovnávaly svátky Halloween a Památky zesnulých.

Krásnou podzimní atmosféru podtrhla i výstava obrovských halloweenských dýní, které vyřezali naši deváťáci a děti ze 2.A.

Na večer si naši duchové pozvali i ostatní děti z Ruprechtic a okolí na lampiónový průvod. Počasí bylo neobvykle příznivé, a tak had průvodu byl opravdu dlouhatánský. Po návratu ke škole čekal na děti starý známý duch Peřináč s mnoha soutěžemi (stopa ducha, posbírej dušičky, hod duchem, strašidlácké puzzle, přitáhni si svého netopýra, tref ducha…) a sladkými odměnami. Na pomoc mu přišli i hasiči z Krásné Studánky, kteří nám osvítili prostor pro soutěže. Děti si mohly prohlédnout i jejich zásahové vozidlo.

Jsme moc rádi, že se lampionový průvod s Dnem duchů vydařil.

Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů