U6 – úžasný svět vědy

O místo v „Lize výjimečných mozků“ se po roce utkali žáci naší školy. Adepti Anička Minsterová, Tereza Potočková, Barča Drahoňovská, Markéta Rejlková a Adam Šáfr jako tým Ω bojovali s týmem α ze ZŠ Vrchlického, Liberec.

Docent Maus s podporou Ducháčka připravil pro své adepty v prostorách iQLANDIE nelehké úkoly. Adepti museli prokázat znalosti z biologie a prokázat hmatové schopnosti. Museli sestavit zařízení pro střelbu pingpongového míčku, projít nástrahami katakomb, v chemické laboratoři uhodnout výsledek pokusu, poznat předměty denní potřeby pouze pomocí hmatu, odpovědět na kvízy, vylézt po zavěšeném žebříku do 15 metrové výšky a nakonec poznat významnou osobnost vědy a techniky. V boji o ceny museli s rozvahou vsázet body. Ve vyrovnaném boji byli naši adepti úspěšnější a tak měli možnost hledat poklad U6. Kapitán týmu musel během 40 sekund nalézt v temné místnosti pouze s pomocí UV lampičky klíče od skříněk s cenami. A že to byly ceny úžasné! Nenechte si ujít díl s našimi adepty na Déčku České televize v neděli 15. 10. 2017 ve 12:35.

Natáčení soutěžního pořadu trvalo celý den a pro adepty to byl den náročný, ale plný nezapomenutelných zážitků a zkušeností.

„Omego“ děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy prostřednictvím dovedností a znalostí, které jste v aréně mozků předvedli.

U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy