Kytara

Při výuce hry na kytaru se děti v prvním roce naučí základní akordy, které okamžitě procvičujeme na písničkách. První písničky (koledy) většinou děti hrají již v prosinci. V dalších letech rozšiřujeme znalost akordů, každý týden se děti učí novou písničku. S pokročilými budeme zpívat a hrát písně, které už umíme a naučíme se i nové.

Informace pro začátečníky:

Na hodiny děti potřebují kytaru v obalu. Doporučuji zpěvníky „Já písnička“ 1. a 2. díl. Pokud zpěvníky nemáte, dostanou děti písničky okopírované. Děti mohou hrát na menší kytaru, klasická velikost kytary však zcela dostačuje. Pozornost věnujte, prosím, strunám. Jsou-li již několik let staré, doporučuji je vyměnit. Pro začátečníky jsou vhodnější nylonové struny, které méně „řežou“ do prstů, znějí však tlumeněji než struny kovové. Rozhodnete-li se pro výměnu strun, nechte provést jejich montáž v prodejně hudebnin. Na začátku každé hodiny dětem kytaru naladíme.

Omezený počet dětí má možnost zapůjčit si kytaru ze školy.

Při hodině si každé dítě novou činnost několikrát vyzkouší, později ve 2. části hodiny opakujeme již známé písně. Během 45 minut týdně však není možné se naučit hrát na hudební nástroj. Je proto třeba, aby děti cvičily každý den 10-15 min doma. Z hlediska efektivity je výhodnější se hře věnovat každý den 10 min než 2x týdně po 30-ti minutách.

Na spolupráci s Vašimi dětmi se těší Barbora Melicharová.