Ostatní projekty

Nadace PRECIOSA

ZŠ nám. Míru dlouhodobě spolupracuje s NADACÍ PRECIOSA, která školu a žáky podporuje finančně i materiálně v rozvoji výtvarné činnosti.
Spolupráce si velmi vážíme.

Podpora volnočasových aktivit

Logo Libereckého kraje

Cílem programu Libereckého kraje na podporu volnočasových aktivit je zvýšení individuálních kompetencí dětí prostřednictvím aktivního a pozitivního trávení volného času. Naše škola z poskytnutých prostředků vybaví vybrané kroužky pomůckami, které zkvaltiní volnočasové aktivity.

Projekt je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „poskytovatel“) připravuje počínaje rokem 2015 zahájení programu pro poskytování investičních dotací na přípravu a realizaci projektů za účelem vytvoření nových výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky.

Naše škola podala žádost o zařazení do tohoto dotačního programu. V rámci Liberce jsme byli vybráni a přihláška byla podána na MŠMT dne 29. 8. 2014.

Revitalizace školní zahrady

www.projizerky.cz

Akce je realizována pod záštitou Společnosti pro Jizerské hory o.p.s. Cílem je obnova školní zahrady, vycházející z výsledků komunitního plánování a zároveň respektující pravidla přírodního zahradnictví.

Akce je součástí projektu Místa přírodního zážitku na dosah, podrobnější informace o projektu:

Studii zahrady s popsaným konceptem úprav si můžete stáhnout ZDE

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštějnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz