Advent začal u nás

V sobotu před první adventní nedělí jsme již po šestnácté pozvali děti, jejich rodiče i ruprechtickou veřejnost, aby si u nás vyrobili adventní věnce. Od 9 hodin proudili do naší školní jídelny svátečně naladění lidé.  Připravili jsme pro ně veškerý materiál potřebný ke zhotovení adventní výzdoby: základy pro věnce a svícny, větvičky, svíčky, staročeské perníčky, mašle a velké množství ozdob nejen z přírodních materiálů.

Usměvavé paní učitelky se věnovaly malým dětem, kterým pomáhaly se svícínky a zdobením perníčků, zatímco dospělí vyráběli adventní věnce.  Mnozí z návštěvníků nebyli u nás poprvé, a tak práce šla všem od ruky.

Velkou radost nám také dělá to, že se k nám každý rok na tuto akci vrací naši bývalí žáci, a tak máme příležitost zjistit, jak prospívají na dalších stupních škol i v samotném životě, a radujeme se z jejich úspěchů.

Mnozí z nás si už začátek adventu bez našeho "věncování" ani neumějí představit. Přejeme všem klidné Vánoce.

Advent začal u nás Advent začal u nás