Anglie - zájezd

Vážení rodiče,
z důvodu přetrvávajících omezení kvůli pandemii covid19 platí po příjezdu do Velké Británie stále velmi přísná opatření, která aktuálně neumožňují zájezd uskutečnit. Poslední krok rozvolňování byl britskou vládou odložen o 4 týdny na 19.7. Země zároveň zavedla oblíbený "semafor" pro určení míry rizikovosti jednotlivých státu - pro uskutečnění zájezdu je nutné, aby Británie zařadila ČR na svůj seznam zemí s nízkým rizikem nákazy, tzv. "Green list" - pro cestující ze "zelených zemí" neplatí karanténa po příjezdu do VB, nicméně stále platí povinnost prokázat se před odjezdem negativním PCR testem, a to i pro očkované osoby. Povinnost nošení roušek platí téměř ve všech vnitřních prostorech (obchody, nákupní centra, muzea, apod.) a v dopravních prostředcích.
Aktuálně je ČR na seznamu zemí se středním rizikem, tzv. "Amber list" - nutná 10ti denní karanténa po příjezdu do VB.

Pokud by stávající podmínky měly platit v době před odjezdem, zájezd se neuskuteční a po domluvě se školou bude přesunut na jaro 2022 (konec května - začátek června s ohledem na přijímací zkoušky na SŠ).
Seznam zemí je aktualizován každé 3 týdny.  Pro uskutečnění/přesunutí zájezdu bude rozhodující seznam zveřejněný 10.8.
Rádi bychom Vás ujistili, že v případě neuskutečnění zájezdu v září o své peněžní prostředky nepřijdete - buď budou převedeny na zájezd v novém termínu nebo Vám budou na Vaši žádost vráceny, a to bez jakéhokoliv poplatku.
O uskutečnění zájezdu nebo přesunutí Vás budeme informovat mezi 10.8. - 20.8.

Děkujeme za důvěru.

Michaela Vaníčková