Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou

V rámci zvyšování čtenářské gramotnosti zveme každý rok na naši školu spisovatele na autorská čtení.

Ve čtvrtek 22. září za námi z Klatov opět přijela spisovatelka Petra Braunová, aby představila některé své knihy.

Dozvěděli jsme se, jak knížky vznikají a že cesta od rukopisu až na knižní trh není vůbec jednoduchá.

Paní Braunová nám ve čtyřech besedách představila dvě své knihy. Třeťáčkům četla z knihy Tramvaj plná strašidel a prozradila, proč se poslední kapitola jmenuje Nedokončená. Se sedmáky si povídala o knížce Eda se nedá, kterou napsala ve spolupráci s chlapcem, který je dítětem slavných rodičů a nemá to vůbec jednoduché. Tato kniha vyšla v době pandemie.

Na závěr odpovídala paní Braunová na dotazy týkající se nejen knížek, ale i života.

Už se těšíme, až sympatická spisovatelka opět zavítá na naši školu, třeba na tvůrčí dílny psaní.

Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou