Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Česko zpívá koledy s námi

Ve středu 13. prosince se naše škola připojila k akci Česko zpívá koledy. Děti z kytarového kroužku koledy nacvičily a pozvali jsme ruprechtickou veřejnost. Kostel sv. Antonína Paduánského byl zaplněn k prasknutí.

Ještě před tím, než přišly na řadu koledy, vystoupily s roztomilými pásmy zimních a vánočních básniček, říkanek a písniček obě třídy prvňáčků, krásně zahrály i děti z obou flétnových kroužků. Žáci 4., 5. a 6. tříd si připravili ještě tři vánoční a zimní písničky. A pak už jsme si společně za svitu svíček a cinkání zvonečků a rolniček zazpívali 8 koled. Zlatým hřebem večera byla píseň Hallelujah, kterou společně zazpívali deváťáci a učitelský sbor.

Uvnitř kostela zavládla vánoční atmosféra a všichni se na Vánoce moc těšíme.