Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Cesta Libereckým krajem za 31 dní

Sportu zdar,

letošní rok se na naší základní škole podařilo zorganizovat 2. ročník sportovní výzvy Cesta Libereckým krajem za 31 dní. Navázali jsme tak na úspěšný minulý ročník, kdy se žáci naší školy i pedagogický sbor opět vydali na kolech, koloběžkách, pěšky či dokonce po vodě zdolávat kilometry v přírodě.

Naše škola tento rok překonala celkem 9 948 kilometrů, což je o 1 300 kilometrů více než minulý rok. Z 379 žáků naší školy se zúčastnilo 217 sportovců, tedy více jak polovina!

Na celé škole letos nečekaně zvítězili pedagogové – s neuvěřitelnými 21 účastníky a 2 248 kilometry! Za nimi skončila třída paní učitelky Erbenové – 2. A, která se zúčastnila v úctyhodném počtu 27 dětí, které zdolaly 949 kilometrů a obhájily tak z loňského roku 2. místo celkově a 1. místo na prvním stupni! Na třetím místě skončila 1. A paní učitelky Jabůrkové s úctyhodnými 870 kilometry a 19 účastníky.

Na prvním stupni tedy zvítězila již zmíněná neporazitelná 2. A, následovaná 1. A a 5. A paní učitelky Skružné s 785 kilometry. Na druhém stupni zvítězila 7. A paní učitelky Poplužníkové s 526 kilometry, na druhém místě se umístila 7. B pana učitele Hofmana s 457 kilometry a třetí příčku obsadila 8.A paní učitelky Vrabcové se 132 kilometry.

Na prvním stupni tedy žáci ujeli 6 456 kilometrů a na druhém 1 243 km. Tento rok se dokonce v 1. B, 2. B a 4. B se zúčastnila celá třída. Z řad žáků ujel nejvíce kilometrů na celé škole Jakub Langmaier z 5. A, a to neuvěřitelných 278,3 kilometrů. Absolutně nejvíce kilometrů ujel pan učitel Hofman - 303 kilometrů!

Rádi bychom poděkovali vedení školy za možnost organizace výzvy a také rodičům ze SPRŠ za poskytnutí cen do soutěže a tomboly. Video s fotodokumentací můžete shlédnout na tomto odkazu.

Všem účastníkům děkujeme a těšíme se na příští ročník!

Mgr. Bára Müllerová

organizátor výzvy

Cesta Libereckým krajem za 31 dní Cesta Libereckým krajem za 31 dní Cesta Libereckým krajem za 31 dní Cesta Libereckým krajem za 31 dní Cesta Libereckým krajem za 31 dní