Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Den duchů

Již po sedmnácté převzali v pátek 5. listopadu vládu na naší škole duchové. Od rána rejdili po třídách a chodbách dětští skřítci, bubáci, bubáčci, peřináčci, bílé i černé paní a duchové lesů, rybníků, moří, podzimu… Za nadpřirozené bytosti se převlékly nejen děti, ale i mnohé paní učitelky, a tak bylo opravdu veselo. Jedna maska byla krásnější a nápaditější než druhá.

Duchové a bubáčci se prolínali celým vyučováním: figurovali ve slovních úlohách, pravopisných cvičeních, děti luštily halloweenské hlavolamy a kvízy, sestavovaly strašidlácký abecedník, vařily strašidlácké pokrmy, kreslily obrázky inspirované touto tematikou.

Krásnou podzimní atmosféru podtrhly překrásné halloweenské dýně, které vyřezali žáci 6. A při pracovních činnostech.

Další foto zde: https://zsnamestimiru212.rajce.idnes.cz/Den_duchu_2021/

Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů