Den duchů

Již po sedmnácté převzali v pátek 5. listopadu vládu na naší škole duchové. Od rána rejdili po třídách a chodbách dětští skřítci, bubáci, bubáčci, peřináčci, bílé i černé paní a duchové lesů, rybníků, moří, podzimu… Za nadpřirozené bytosti se převlékly nejen děti, ale i mnohé paní učitelky, a tak bylo opravdu veselo. Jedna maska byla krásnější a nápaditější než druhá.

Duchové a bubáčci se prolínali celým vyučováním: figurovali ve slovních úlohách, pravopisných cvičeních, děti luštily halloweenské hlavolamy a kvízy, sestavovaly strašidlácký abecedník, vařily strašidlácké pokrmy, kreslily obrázky inspirované touto tematikou.

Krásnou podzimní atmosféru podtrhly překrásné halloweenské dýně, které vyřezali žáci 6. A při pracovních činnostech.

Další foto zde: https://zsnamestimiru212.rajce.idnes.cz/Den_duchu_2021/