Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Den duchů

Již po sedmnácté převzali v pátek 4. listopadu na naší škole vládu duchové. Od rána rejdili po třídách a chodbách dětští skřítci, bubáci, bubáčci, peřináčci, bílé i černé paní a duchové lesů, rybníků, moří, podzimu… Za nadpřirozené bytosti se převlékly nejen děti, ale i mnohé paní učitelky, a tak bylo opravdu veselo. Nejlepší masky získaly malou sladkou odměnu. Tentokrát ceny udílel i školní parlament a měl to opravdu těžké, protože jedna maska byla krásnější a nápaditější než druhá.

Duchové a bubáčci se prolínali celým vyučováním: figurovali ve slovních úlohách, pravopisných cvičeních, děti luštily halloweenské hlavolamy a kvízy, vařily strašidlácké pokrmy, kreslily obrázky inspirované touto tematikou.

Krásnou podzimní atmosféru podtrhlo neobvykle teplé a slunné počasí a překrásné halloweenské dýně, které na začátku týdne vyřezali a nazdobili žáci 6. tříd při pracovních činnostech.

V pátek se však počasí k naší velké smůle prudce zhoršilo, celé odpoledne hustě pršelo, a se nemohly uskutečnit oblíbené večerní soutěže s duchem Peřináčem. Na lampiónový průvod přišla jen hrstka nejstatečnějších.

I přes nepřízeň počasí jsme si celý den opravdu moc užili.

Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů