Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Den duchů

Již po osmnácté převzali v pátek 4. listopadu na naší škole vládu duchové. Od rána rejdili po třídách a chodbách dětští skřítci, bubáci, bubáčci, peřináčci, bílé i černé paní a duchové deště, lesů, rybníků, moří, podzimu… Za nadpřirozené bytosti se převlékli nejen děti, ale i mnozí dospělí, a tak bylo opravdu veselo. Nejlepší masky získaly malou sladkou odměnu. Tentokrát ceny udílel i školní parlament a měl to opravdu těžké, protože jedna maska byla krásnější a nápaditější než druhá.

Duchové a bubáčci se prolínali celým vyučováním: figurovali ve slovních úlohách, pravopisných cvičeních, děti luštily halloweenské hlavolamy a kvízy, vařily strašidlácké pokrmy, kreslily obrázky inspirované touto tematikou.

V pátek se však počasí k naší velké smůle prudce zhoršilo, celou noc a den hustě pršelo, a tak se nemohly uskutečnit oblíbené večerní soutěže s duchem Peřináčem. Měli jsme radost, že alespoň na lampiónový průvod přišla spousta statečných. Moc děkujeme dobrovolným hasičům z Krásné Studánky, kteří na nás dávali ve tmě pozor.

I přes nepřízeň počasí jsme si celý den opravdu moc užili.

Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů