Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dílna tvůrčího psaní

Po dvou úspěšných setkáních se spisovatelkami P. Braunovou a K. Smolíkovou v 1. pololetí pokračuje velmi úspěšná spolupráce s ruprechtickou pobočkou KVKLI, která ve 2. pololetí našim žákům nabídla workshop „Tvůrčí psaní se spisovatelem René Nekudou“. Kurz byl zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností, kreativity a fantazie. Zúčastnilo se ho 20 žáků ze 7. – 9. tříd.

Během příjemného dopoledne si účastníci kurzu rozvinuli slovní zásobu, stvořili si hlavního hrdinu, kterého netradičním způsobem charakterizovali, také se zaměřili na prostředí, v němž se postava pohybuje, a na neotřelé dialogy.

René Nekuda nás všechny nadchl svým mladistvým pohledem a zápalem pro věc, podařilo se mu vytvořit přátelské a bezpečné prostředí pro tvorbu žáků. Máme radost, že i panu spisovateli se s našimi dětmi pracovalo velmi dobře a moc je chválil.

Děkujeme KVKLI a těšíme se na další spolupráci.

Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní Dílna tvůrčího psaní