Dílna tvůrčího psaní

Po dvou úspěšných setkáních se spisovatelkami P. Braunovou a K. Smolíkovou v 1. pololetí pokračuje velmi úspěšná spolupráce s ruprechtickou pobočkou KVKLI, která ve 2. pololetí našim žákům nabídla workshop „Tvůrčí psaní se spisovatelem René Nekudou“. Kurz byl zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností, kreativity a fantazie. Zúčastnilo se ho 20 žáků ze 7. – 9. tříd.

Během příjemného dopoledne si účastníci kurzu rozvinuli slovní zásobu, stvořili si hlavního hrdinu, kterého netradičním způsobem charakterizovali, také se zaměřili na prostředí, v němž se postava pohybuje, a na neotřelé dialogy.

René Nekuda nás všechny nadchl svým mladistvým pohledem a zápalem pro věc, podařilo se mu vytvořit přátelské a bezpečné prostředí pro tvorbu žáků. Máme radost, že i panu spisovateli se s našimi dětmi pracovalo velmi dobře a moc je chválil.

Děkujeme KVKLI a těšíme se na další spolupráci.