Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dílny tvořivosti pro předškoláčky 2024

5. setkání

Na posledních dílnách s dětmi pracovaly paní učitelky z 2. stupně Eva Oplištilová, Michaela Čermáková, Hana Vrabcová a Markéta Tauchmanová. Tématem byla matematika a anglický jazyk. V matematice si předškoláci hráli s geometrickými tvary a čísly do 10. V anglickém jazyce se seznámili s části lidského těla a zazpívali si píseň Elephant dance song.

Těšíme se na setkání u zápisu.

 

4. setkání

V dílničkách předškoláčci pracovali pod vedením paní učitelky Zdenky Heppnerové, Libuše Procházkové, Věry Machové a Petry Čápové. Naučily se dvě básničky o pejscích a zazpívali si pár písniček. Zhotovili pejskům vlněný svetřík a vyzdobili taštičku, v které si pejsky odnesli domů. Nakonec dostali dobrovolný domácí úkol v podobě pejska - jednotažky.

 

3. setkání

Předškoláčky přivítaly paní učitelky Jitka Osterová, Daniela Turčíková, Hana Jabůrková a pan učitel Zdeněk Zikmund v tělocvičně. Děti se nejprve zahřály při pohádkové honičce, následovalo rozdělení předškoláčků na čtyři skupiny. Děti se seznámily s boulderovou stěnou, sklouzly se na lavičkách, zaběhaly si a zacvičily s obručemi a míči. V závěru hodiny se všichni zklidnili a s radostí odcházeli do svých domovů.

 

2. setkání

Na druhých dílnách s dětmi pracovaly paní učitelky Petra Čejchanová, Leona Erbenová, Lucie Holanová a Marie Beranová. Tématem tohoto setkání bylo lidské tělo: děti se naučily písničku a básničku o našem těle s pohybem, zkusily napodobit cvik podle obrázku, zasoutěžily v družstvech a vyrobily si malého panáčka z korálků.

 

1. setkání

První setkání vedly paní učitelky Alena Chaloupková, Hana Jabůrková, Leona Erbenová a Kateřina Čiháčková. Dílny byly zaměřeny na dovednosti, které děti potřebují v 1. třídě - správné držení tužky, uvolnění ruky, vytleskávání slabik ve slovech, hledání rozdílů, určování barev, postřehování. Během hodiny se děti naučily písničku a básničku, kterou doprovodily pohybem.

 

Fotografie ze všech setkání naleznete pod níže uvedeným odkazem:

https://www.rajce.idnes.cz/zsnamestimiru212/album/dilny-pro-predskolacky-2023

Dílny tvořivosti pro předškoláčky 2024