Dílny tvořivosti pro předškoláčky

1. setkání

Těší nás, že se předškoláčci sešli ve velkém počtu. Na prvním setkání si společně s paními učitelkami vyrobili sněhuláčka na zavěšení, házeli kouličkami na pyramidu a do pusy obrovského sněhuláka nebo se snažili poslepu přilepit sněhulákovi nos. Domů odcházeli s prvním domácím úkolem a s pocitem, že vše zvládli na jedničku s hvězdičkou.

1. setkání

Celým druhým setkáním se prolínala zvířátka. V úvodu  děti vytleskávaly svá jména, pak na ně čekaly hádanky o zvířátkách. Společně s paními učitelkami se naučily básničku Slon, kterou doprovodili pohybem, a písničku Sněží, sněží. Dále předškoláci hledali první písmenko v názvu zvířátka, poznávali zvířátko podle pantomimy a hádali, které zvířátko zmizelo, když zavřeli oči. Domů si odnášeli tučňáka, kterého si vyrobili, i nový domácí úkol.

1. setkání

Za dětmi se přišli podívat pan učitel a paní učitelky, kteří učí na druhém stupni matematiku a anglický jazyk. Děti se naučily říkanku o číslech, počítaly zvířátka, přiřazovaly ta správná čísla k počtu teček (to se jim bude hodit i u zápisu). Na angličtinu pro předškoláčky přišel i sobík Roby a prasátko Pigy. Ty děti naučily pozdravy a barvičky.

4. setkání

Děti se naučily básničku o medvědovi, kterou doprovodily pohybem. Uvolňovaly si ručičku a trénovaly správný úchop tužky, když zkoušely nakreslit domeček jedním tahem. Jiný domeček ještě vyrobily z papíru, nakreslily zařízení a okolí.

Dílny tvořivosti pro předškoláčky

Dílny tvořivosti pro předškoláčky PDF soubor 656.8 kB Stáhnout