Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dílny tvořivosti pro předškoláčky

5. setkání

Na posledních dílnách s dětmi pracovaly paní učitelky Petra Čejchanová, Hana Vrabcová, Markéta Tauchmanová a pan učitel Ondřej Hofman. Tématem byla matematika - geometrické tvary a anglický jazyk - barvy. Nechyběla ani pohybová aktivita. S úsměvem na tváři odcházely spokojené děti domů. Těšíme se na setkání u zápisu.

 

4. setkání

Tyto dílny tvořivosti vedla paní učitelka Libuše Procházková, Zdenka Heppnerová, Marie Beranová a Věra Machová a nesly se ve znamení domečkování. Výtvarná práce „Městečko v noci“ byla zaměřena na rozvoj jemné motoriky. Děti se během setkání naučily tři básničky s pohybovým doprovodem. 

 

3. setkání

Předškoláčky přivítaly paní učitelky Jitka Osterová, Daniela Turčíková, Barbora Müllerová a pan učitel Zdeněk Zikmund v tělocvičně. Nejprve si zahřáli těla ocáskovou honičkou, následovala speciální předškolácká rozcvička, pak děti kouzelná víla začarovávala do jednotlivých zvířátek, která běhala v pohádkové zemi, následovalo překonávání překážek v kouzelném světě  (lavičky - přeskakování, přebíhání, slalomy). V závěru hodiny se děti uvolnily a zklidnily při jógovém cvičení. 

 

2. setkání

Na druhých dílnách s dětmi pracovaly paní učitelky Petra Čejchanová, Leona Erbenová, Kateřina Čiháčková, Lucie Holanová a paní vychovatelka Andrea Radostná. Tématem tohoto setkání byla domácí zvířátka: děti se naučily písničku o zvířátkách s doprovodem kytary, skládaly puzzle a vyrobily si krásnou kočičku.

 

1. setkání

První setkání vedly paní učitelky Hana Jabůrková, Alena Chaloupková, Michaela Čermáková a Michaela Handrková. Zaměřily se na dovednosti, které děti potřebují v 1. třídě: uvolnění ruky, správné držení tužky, počítaly do 10, vytleskávaly jména na slabiky. Děti se také naučily jednu písničku a básničku, doprovázely je pohybem.

Fotografie ze všech setkání naleznete pod níže uvedeným odkazem:

https://zsnamestimiru212.rajce.idnes.cz/Dilny_tvorivosti_pro_predskolacky_2023/

 

 

Dílny tvořivosti pro předškoláčky