Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dílny tvořivosti pro předškoláky

4. Hravé tvoření

Na tomto setkání hrály prim kočky. Děti se naučily básničku Co se děje, uvolňovaly ručičky tím, že kočičkám malovaly klubíčka. Vyrobily si kočičí kamarádku, které na zimu upletly svetr. Vyprávěly si o kočkovitých šelmách, rozeznávaly písničky podle melodie a písničkou Kočka leze dírou se rozloučily.

 

 

 

 

 

3. Hravá matematika a angličtina

Na 3. setkání přivítal děti sloník Elík, se kterým se naučily básničku o prstíčkách, při které si uvolňovaly ručičky a cvičily jemnou motoriku. Zazpívaly si anglicky písničku o malých indiánech, naučily se počítat anglicky do deseti. S Elíkem také děti počítaly předměty na interaktivní tabuli a trénovaly pojmy větší – menší.

 

 

 

 

 

2. Veselé vaření

Děti si vyrobily veselý toustík ve tvaru pejsků, kočiček, myšiček…., také si upekli mufínek, který si ozdobily zápichem z různých druhů ovoce. Zatančily si při zpěvu písničky Měla babka čtyři jabka. Při hře Najdi a přines si zopakovaly druhy ovoce a zeleniny a na zápis trénovaly rozpoznávání řádků a sloupců.

 

 

 

 

 

1. Z pohádky do pohádky

Celé první setkání se neslo v duchu pohádek. Děti nejprve poznávaly večerníčkové pohádky podle obrázků, potom na ně čekaly básničkové hádanky. Naučily se veselou písničku o Karkulce, kterou doprovodily pohybem. Podle obrázků vyprávěly pohádku o Budulínkovi a vyrobily si překrásnou lištičku. Na závěr třídily korálky dle barviček a připomenuly si tak Popelku. A asi si ani neuvědomily, že už také trénovaly na zápis do 1. třídy: řadily předměty na řádky zleva doprava.

Dílny tvořivosti pro předškoláky Dílny tvořivosti pro předškoláky Dílny tvořivosti pro předškoláky Dílny tvořivosti pro předškoláky