Dílny tvořivosti pro předškoláčky

5. setkání

Na posledních dílnách s dětmi pracovaly paní učitelky Alena Chaloupková, Libuše Procházková a Leona Erbenová. Děti si zopakovaly vše, co se během předchozích setkání naučily: podle básničky skládaly domeček z geometrických tvarů, postupně si zazpívaly všechny písničky a zarecitovaly básničky. Nechyběla ani pohybová aktivita. S úsměvem a malou odměnou spokojené odcházely domů. Těšíme se na setkání u zápisu.

4. setkání

Předškoláčky přivítaly paní učitelky Jitka Osterová a Leona Erbenová. Tématem tohoto setkání byla domácí zvířátka: děti si zazpívaly několik písniček s doprovodem kytary, dělaly pantomimu. Trénovaly si orientaci v prostoru a motorické dovednosti. Domů si odnesly krásnou kočičku.

3. setkání

Tyto dílny tvořivosti vedla paní učitelka Libuše Procházková a Zdenka Heppnerová a nesly se ve znamení jara. Na začátku si děti v doprovodu klavíru zazpívaly písničku V zahradě na hrušce. Potom na ně čekal úkol vystřihnout a nalepit ptáčka. Aby byli ptáčci jarně veselí, přizdobily je barevnými peříčky.

Čas rychle ubíhal, tak ještě malé grafomotorické cvičení a zadat domácí úkol. Na závěr si děti ještě jednou zazpívaly písničku, kterou se naučily na začátku a už se rozeběhly k rodičům, aby se pochlubily svými výtvory.

1. a 2. setkání

První dvě setkání vedly paní učitelky Hana Jabůrková a Alena Chaloupková a zaměřily se na dovednosti, které děti potřebují v 1. třídě: uvolnění ruky, správné držení tužky, trénovaly s dětmi geometrické tvary, barvy, vytleskávaly slabiky ve slovech. Děti se také naučily dvě veselé písničky (jedna z nich byla anglická) a jednu básničku, doprovázely je pohybem.

Fotografie ze všech setkání naleznete pod níže uvedeným odkazem: