Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dílny tvořivosti pro předškoláčky

 

5. setkání

Na posledních dílnách s dětmi pracovaly paní učitelky Alena Chaloupková, Libuše Procházková a Leona Erbenová. Děti si zopakovaly vše, co se během předchozích setkání naučily: podle básničky skládaly domeček z geometrických tvarů, postupně si zazpívaly všechny písničky a zarecitovaly básničky. Nechyběla ani pohybová aktivita. S úsměvem a malou odměnou spokojené odcházely domů. Těšíme se na setkání u zápisu.

 

4. setkání

Předškoláčky přivítaly paní učitelky Jitka Osterová a Leona Erbenová. Tématem tohoto setkání byla domácí zvířátka: děti si zazpívaly několik písniček s doprovodem kytary, dělaly pantomimu. Trénovaly si orientaci v prostoru a motorické dovednosti. Domů si odnesly krásnou kočičku.

 

3. setkání

Tyto dílny tvořivosti vedla paní učitelka Libuše Procházková a Zdenka Heppnerová a nesly se ve znamení jara. Na začátku si děti v doprovodu klavíru zazpívaly písničku V zahradě na hrušce. Potom na ně čekal úkol vystřihnout a nalepit ptáčka. Aby byli ptáčci jarně veselí, přizdobily je barevnými peříčky.

Čas rychle ubíhal, tak ještě malé grafomotorické cvičení a zadat domácí úkol. Na závěr si děti ještě jednou zazpívaly písničku, kterou se naučily na začátku a už se rozeběhly k rodičům, aby se pochlubily svými výtvory.

 

1. a 2. setkání

První dvě setkání vedly paní učitelky Hana Jabůrková a Alena Chaloupková a zaměřily se na dovednosti, které děti potřebují v 1. třídě: uvolnění ruky, správné držení tužky, trénovaly s dětmi geometrické tvary, barvy, vytleskávaly slabiky ve slovech. Děti se také naučily dvě veselé písničky (jedna z nich byla anglická) a jednu básničku, doprovázely je pohybem.

 

Fotografie ze všech setkání naleznete pod níže uvedeným odkazem:

https://www.rajce.net/a17768779

 

 

 

Dílny tvořivosti pro předškoláčky Dílny tvořivosti pro předškoláčky Dílny tvořivosti pro předškoláčky Dílny tvořivosti pro předškoláčky Dílny tvořivosti pro předškoláčky Dílny tvořivosti pro předškoláčky Dílny tvořivosti pro předškoláčky Dílny tvořivosti pro předškoláčky Dílny tvořivosti pro předškoláčky Dílny tvořivosti pro předškoláčky