Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dračí den

V pátek 1. října 2021 proběhl na naší škole již 19. ročník Drakiády.

Děti dostaly na doma netradiční úkol: vyrobit co nejzajímavějšího draka. Použít mohly nejrůznější materiály, fantazii se meze nekladly. Měli jsme radost z překrásných draků z papíru, přírodnin, korálků, látek, sena nebo odpadového materiálu. Jejich autoři byli odměněni sladkostmi i potleskem. Draků se sešla velká spousta a porota, ve které byli i zástupci školního parlamentu, měla opravdu velmi těžkou práci vybrat z každé třídy několik nejhezčích draků. V kuchyni se činily i mnohé maminky a upekly spoustu sladkých i slaných dráčků (letos se nově objevili i dva draci z kynutého těsta), na kterých si pak pochutnala celá třída.

 

Děti na 1. stupni po celý den plnily zajímavé dračí úkoly, během soutěží si procvičily abecedu, příklady, naučily se básničky o dracích, kreslily, stříhaly i lepily. Barevní draci ozdobily i asfalt na náměstí a na Cvičáku.

 

Odpoledne přišli na řadu létací draci, které jsme vypustili u kapličky, kde se sešla celá stovka dětí. Draci létali jako draci, foukal totiž pořádný vítr. Zároveň ale svítilo i sluníčko, a tak si všichni plnými doušky užívali krásný podzimní den.

 

Foto zde: https://zsnamestimiru212.rajce.idnes.cz/Draci_den_1._10._2021/

Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den