Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dračí den

Děti dostaly na doma netradiční úkol: vyrobit co nejzajímavějšího draka. Použít mohly nejrůznější materiály, fantazii se meze nekladly. Měli jsme radost z překrásných draků z papíru, přírodnin, korálků, látek, sena nebo odpadového materiálu. Jejich autoři byli odměněni sladkostmi i potleskem. Draků se sešla velká spousta a porota, ve které byli i zástupci školního parlamentu, měla opravdu velmi těžkou práci vybrat z každé třídy několik nejhezčích draků. V kuchyni se činily i mnohé maminky a upekly spoustu sladkých dráčků, na kterých si pak pochutnala celá třída.

Děti na 1. stupni po celý den plnily zajímavé dračí úkoly, během soutěží si procvičily abecedu, příklady, naučily se básničky o dracích, kreslily, stříhaly i lepily.

Budeme se tedy těšit na příští rok, snad nám ukáže svoji vlídnější tvář a my budeme moci odpoledne provětrat naše dráčky a třeba si i upečeme posledního podzimního buřtíka.

Dračí den Dračí den