Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dračí den

V pátek 30. září 2022 proběhl na naší škole již 20. ročník Drakiády.

Děti dostaly na doma netradiční úkol: vyrobit co nejzajímavějšího draka. Použít mohly nejrůznější materiály, fantazii se meze nekladly. Měli jsme radost z překrásných draků z papíru, přírodnin, korálků, látek, plastů, proutí nebo odpadového materiálu. Jejich autoři byli odměněni sladkostmi i potleskem. Draků se sešla velká spousta a porota, ve které byli i zástupci školního parlamentu, měla opravdu velmi těžkou práci vybrat z každé třídy několik nejhezčích draků. V kuchyni se činily i mnohé maminky a upekly spoustu sladkých i slaných dráčků, na kterých si pak pochutnala celá třída.

 

Děti na 1. stupni po celý den plnily zajímavé dračí úkoly, během soutěží si procvičily abecedu, příklady, naučily se básničky o dracích, kreslily, stříhaly i lepily. Barevní draci ozdobily i asfalt na náměstí.

 

Odpoledne přišli na řadu létací draci, které jsme vypustili u kapličky. S létáním drakům musely pomáhat neúnavným běháním děti, protože vítr foukal jen velmi slabě. Po dlouhé době však svítilo sluníčko my jsme si plnými doušky užívali krásný podzimní den. 

Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den