Drakiáda

V pátek 4. října proběhl na naší škole již 17. ročník Drakiády. Děti měly netradiční úkol na víkend: vyrobit co nejzajímavějšího draka. Použít mohly nejrůznější materiály, fantazii se meze nekladly. O velké přestávce se slétli draci z papíru, přírodnin, korálků, látek, sena nebo odpadového materiálu do jídelny naší školy na přehlídku. Jejich autoři byli odměněni sladkostmi i potleskem. Draků se sešla velká spousta a porota měla opravdu velmi těžkou práci vybrat z každé třídy několik nejhezčích draků, kteří teď krášlí prostory školy. Letos se maminky s dětmi také činily v kuchyni a upekly spoustu sladkých dráčků, na kterých si pak pochutnala celá třída.

Děti na 1. stupni po celý den plnily zajímavé dračí úkoly, během soutěží si procvičily abecedu, příklady, naučily se básničky o dracích. Také zpívaly, stříhaly, lepily nebo draky kreslily.

Chystali jsme se také ke kapličce na odpolední drakiádu, kde měli dostat příležitost létací draci. Počasí se však rozhodlo, že nám naše plány překazí. Budeme se tedy těšit na příští rok, snad nám ukáže svoji vlídnější tvář a my budeme moci provětrat naše dráčky a třeba si i upečeme posledního podzimního buřtíka.

Drakiáda