Festival vědy a techniky děti a mládež v Libereckém kraji

Ve čtvrtek 22. března 2018 proběhlo krajské kolo soutěže vědeckých projektů v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje. Naši žáci soutěžili v kategorii Junior se šesti projekty z oblasti přírodopisu, ekologie, fyziky a chemie. Odborná porota hodnotila ústní prezentaci jejich projektů, vystavené postery a především vlastní vědecký přínos a zaujetí pro práci. V konkurenci 15 přihlášených projektů byli nejlepší řešitelé odměněni účastí na krátkodobé odborné stáži ve Francii.

Ocenění s právem účasti na této stáži získali:

• s projektem Pakobylka indická
    Jára Konečný a Šimon Novotný
    ,
  • s projektem Odpad
    Valentýna Mrugalová, Káťa Skácelová a Emma Šteinfestová

• s projektem Žárovka
    Radim Kolář a Filip Gebouský
    .

Všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a gratulujeme k dosaženým výsledkům.

Festival vědy a techniky děti a mládež v Libereckém kraji Festival vědy a techniky děti a mládež v Libereckém kraji Festival vědy a techniky děti a mládež v Libereckém kraji