Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Krabice od bot

    Žáci druhého stupně se zapojili do akce „Krabice od bot“, která má za cíl obdarovat vánočními dárky děti, které nemají takové štěstí, aby si užily Vánoce pod zaplněným stromečkem. Zaplnit jim prázdné místo pod stromečkem přitom nemusí stát plno peněz, když se spojí síly.

 

    Letos se konal již 7. ročník „Krabice od bot“, kterou pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické, a naši žáci se zapojili s velkou vervou a úctyhodnou nezištností. Upřímně vybírali ty nejlepší dárky pro své vrstevníky, které by i jim samotným udělaly radost.

 

    Celkem se do akce zapojilo 72 „Ježíšků“ od páté až do deváté třídy, kteří se rozhodli vykouzlit úsměv na tvářích dětí ve svém věku. Povedlo se vybrat 268 různých dárečků, které se rozdělily do 13 krabic pro děti ve věku od 11 do 14 let. 7 holčiček a 6 chlapců tak bude mít díky dobrému skutku svých vrstevníků hezčí Vánoce.

 

    Všem dětem i rodičům, kteří souhlasili se zapojením do této akce, patří velké díky, protože se Vám povedlo udělat radost 13 dětem, a to není zrovna málo. Jsem na empatický přístup všech dětí velmi hrdá, protože jen díky jejich nelhostejnému přístupu se nám povedlo dokázat, že když se spojí síly dohromady, můžeme uskutečnit velké věci.

 

    Za všechny obdarované děti, které budou mít hezčí Vánoce, Vám mnohokrát děkuji a přeji všem krásně strávené vánoční svátky plné radosti a pohody se svými blízkými!

 

              Veronika Odvárková

 

Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot Krabice od bot