Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Krabice od bot

V rámci blížících se vánočních svátků by se naše základní škola ráda zapojila do akce Krabice od bot pořádané společností Diakonie. Krabici od bot pořádají dobrovolníci po celé České republice s cílem vykouzlit úsměv na tvářích dětí, které neměly tolik štěstí, aby stály před stromečkem se spoustou dárků. Celá akce spočívá v tom, že se do prázdné krabice od bot naskládají různé drobnosti, které by mohly udělat radost vrstevníkům Vašich dětí, krabice se hezky zabalí a odveze na sběrné místo Diakonie v Jablonci nad Nisou, která zajistí distribuci k předem vytipovaným dětem. Dárky poputují do azylových domů, nízkoprahových center, chudých rodin a podobně. Distribuci zajišťují dobrovolníci, a všude, kde to jde, se snaží o slavnostní předání dárků. Velmi často je právě tato krabice od bot jediným dárkem, který dítě obdrží.

 

Jaké dárky vybrat?

Ve třídách o tuto akci děti v rámci úvodních informací projevily velký zájem. Předběžně bylo s dobrovolníky dohodnuto, že chlapci vybírají nějakou drobnost pro chlapce svého věku a dívky zase pro dívku svého věku. Donést mohou děti jakoukoliv drobnost, která by potěšila i je, vyloučeny jsou nebezpečné a nevhodné předměty (př. nože, petardy, práskací kuličky), taktéž by se nemělo jednat o věci viditelně použité (cílem není zbavovat se starých věcí, ale potěšit něčím, co by potěšilo mě samotného). Darovat děti mohou např. knížku, omalovánky, fixy, náramek, kosmetiku, drobnou hračku. Vše se poskládá do krabice za celou třídu, dárečky noste nezabalené v balicím papíře, balit budeme až celou krabici všichni společně ve škole.

Drobnosti (popřípadě uvítáme i nějaké krabice od bot) mohou děti nosit do tohoto pátku 30. 11. 2018.

 

Další podrobnosti o celé akci jsou  uvedeny na: https://www.krabiceodbot.cz/

V případě jakýchkoliv dalších dotazů se můžete obracet na mail odvarkova.veronika@zsnamestimiru.cz

Krabice od bot