Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Les jako ekosystém

V rámci výuky přírodopisu v 7. a 8. třídách připravila paní učitelka Handrková projektové vyučování na téma Les jako ekosystém. A protože jsme dlouho seděli u počítače a příroda je nejlepší učitelka, vypravili jsme se na místo činu -  do lesa. Přizvali jsme odborníka na slovo vzatého, pana Ing. Ottu Kučeru, se kterým naše škola dlouhodobě spolupracuje.

Během lesního putování jsme se od něj dozvěděli velké množství zajímavostí a souvislostí. Vzhledem k současné situaci jsme se zamýšleli i nad příčinami kůrovcové kalamity, pan Kučera nás seznámil s metodami, se kterými lesníci s kůrovcem bojují, „nezbedného broučka“ jsme pozorovali v několika vývojových fázích. Důkladnému zkoumání jsme však podrobili i jiné živočichy v ekosystému, seznámili jsme se s lesnickými mapami, navštívili jsme lesní školku, kde jsme si uvědomili, jak je náročné vypěstovat různorodou sadbu pro naše lesy. Také jsme přispěli svou troškou k obnově lesů, když jsme vysázeli celkem 50 nových buků. Přejeme jim i nám, aby zdárně rostly nejméně 150 let.

Les jako ekosystém Les jako ekosystém Les jako ekosystém Les jako ekosystém Les jako ekosystém Les jako ekosystém Les jako ekosystém Les jako ekosystém Les jako ekosystém Les jako ekosystém