Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

McDonald´s Cup 2024

Druhákům a třeťákům těsně unikl postup v McDonald’s Cupu

 

Výběr jedenácti druháků a třeťáků se představil na okresním kole pětadvacátého ročníku McDonald’s Cupu na ZŠ Barvířská. A školu kluci reprezentovali skvěle, když vybojovali bronzové medaile a jen těsně jim unikl postup do okresního finále. Hned v prvním utkání čekal favorit – domácí Barvířská. Na klucích byly před utkáním vidět obavy a respekt, na hřišti z nich ale všechno spadlo. První poločas dokonce vyhráli, ale Barvířská v druhé půli otočila. Jenže kluci se nevzdali, osm sekund před koncem vyrovnali a získali důležitý bod. Dvě další utkání pak odehráli ve velkém stylu a po mnoha krásných akcích porazili nejprve ZŠ Lesní 5:1 a poté i ZŠ Lužickou dokonce 6:0. Bylo tak jasné, že o celkovém vítězi rozhodne poslední utkání celého dne – vzájemný duel se ZŠ Husova. Na tým v první půli dolehla nervozita a v poločase byl stav 0:2. Ale do druhé půle kluci vlétli a nevzdali se ani po několika neproměněných gólových šancích, když pak dvěma góly dokázali vyrovnat. V tu chvíli postupovali do finále, několika skvělými zákroky navíc tým podržel brankář, ale v závěru inkasovali smolnou branku a v honbě za vyrovnáním přišel čtvrtý gól. Konečný výsledek tak byl 2:4 a místo postupu zbyl na kluky bronz. Kluci prohru obrečeli, za parádní výkony v celém turnaji si ale zaslouží velkou pochvalu. 

 

Sestava týmu:

2. A: Ibáňez Polach Matias, Mastný Mikuláš, Ondřej Mládek, Filip Sokol, Vrabec Martin

2. B: Becker Samuel, Hráský Matěj, Šembera Zdeněk

3. A: Pěnička Adam, Valčík Adam

3. B: Šálek Martin

 

Děkujeme za plné nasazení při hře a prezentaci školy.

McDonald´s Cup 2024 McDonald´s Cup 2024 McDonald´s Cup 2024 McDonald´s Cup 2024 McDonald´s Cup 2024 McDonald´s Cup 2024 McDonald´s Cup 2024