Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Mírová 50

 

Vážení přátelé sportu,

 

i letos jsme na naší škole vyhlásili sportovní výzvu v běhu na lyžích - Mírovou 50. Tento rok se kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám konala dříve, a to mezi 30. lednem a 12. únorem 2023.

3. ročníku závodu se zúčastnilo 15 tříd včetně pedagogického sboru, celkem 57 závodníků. Dohromady jsme tedy nalyžovali 1 728 km, nejvíce letos ujel pedagogický sbor – 325 kilometrů! Mezi třídami potom na celé škole zvítězila  3. A paní učitelky Turčíkové se 195 kilometry (porazila tak i starší žáky na druhém stupni), na druhém místě se umístila 5. A paní učitelky Čiháčkové se 149 kilometry a na třetím místě druhostupňová 8. B pana učitele Hofmana.

Na prvním stupni obsadila 3. místo 5. B paní učitelky Beranové se 136 kilometry. A zbývá doplnit další medailová umístění mezi druhostupňovými: 2. místo vybojovala 6. A paní učitelky Holanové se 133 kilometry a následuje ji 8. A paní učitelky Poplužníkové s 84 kilometry.

Celý závod by se nekonal bez podpory vedení školy, rodičů a přátel školy, ale také sponzorů z řad rodičů – Lanový park Bedřichov, rodina Dumků a dalších.

Všem účastníkům gratulujeme a doufáme, že se opět setkáme ve stopě během 4. ročníku Mírové 50 v roce 2024, či na jiné sportovní akci naší školy. Výsledky závodu naleznete v příloze, krátké video s fotkami můžete shlédnout pod tímto odkazem.

V příštím ročníku se velmi těšíme na další skvělé výsledky našich nadějných běžkařů!

Za organizační tým Mírové 50

Mgr. Bára Müllerová

 

Mírová 50 Mírová 50 Mírová 50 Mírová 50 Mírová 50 Mírová 50