Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Návod k elektronické registraci k zápisu do 1. tříd 2018/2019

  • Dle zákona 561/2004 Sb. je zákonný zástupce povinen zapsat své dítě narozené 1. 9. 2011 – 31. 8. 2012 k povinné školní docházce pro školní rok 2018/19 a požádat o přijetí na některou ze základních škol. O přijetí žádá zákonný zástupce i v případě pokud jeho dítě je starší a byl mu povolen v loňském roce odklad povinné školní docházky, tedy účastní se opětovně ZÁPISU.
  • Registraci dítěte provede zákonný zástupce elektronicky na portále zapisyzs.liberec.cz od 3. 4. 2018, tam vygeneruje i příslušnou žádost (přijetí/odklad) na základní školu dle svého výběru.
  • Pomocníkem je záložka Důležité informace – nahoře vpravo, následně volíte záložku v nabídce vlevo – Vydávání žádostí.
  • V případě, že nemáte přístup k internetu, můžete  kontaktovat MML odbor školství tel. +485 243 376 nebo sekretariát naší školy  tel. 778761211 a domluvit si termín osobní návštěvy.
  • Do přihlašovacího okna uvedete číslo pojištěnce vašeho dítěte (číslo uvedené na jeho kartičce zdravotní pojišťovny), dáte pokračovat a vypíšete údaje o Vašem dítěti. Následně zvolíte typ žádosti – o přijetí, případně žádost o odklad, vytisknete a žádost podepíšete. Pokud chcete podat žádost o přijetí na více škol, je třeba stejnou žádost vytisknout několikrát (máte jen jedno registrační číslo).
  • Nemáte-li možnost žádost vytisknout, je třeba si zapsat vygenerované registrační číslo, pod kterým žádost vyhledáme při zápisu ve škole a vytiskneme společně!!!
  • Následně  se vrátíte zpět (volba pro tisk se objevuje v novém okně – po vytištění okno doporučujeme zavřít). Otevřete  záložku Registrační systém zápisůObjednání termínu zápisu. Návod opět záložka Důležité informace – vpravo nahoře, volba záložky  Registrační systém.  Vyhledáte zvolenou školu.
  • Volbou času a svou registrací předejdete dlouhému nepříjemnému čekání.
Návod k elektronické registraci k zápisu do 1. tříd 2018/2019