Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Pernštejni - Leonardo da Vinci

V úterý 13. června k nám do tělocvičny opět zavítala pardubická skupina historického

šermu Pernštejni tentokrát s tematem ,, Leonardo da Vinci 500 let“ - vzdělávací pořad s interaktivní výstavou.

Pořad zhlédly děti od 3. do 8. tříd.

Vystoupení bylo rozděleno do dvou částí. První část tvořily hrané scénky o Leonardově

životě a díle. Druhou část zaujímala interaktivní výstava reprodukcí některých děl a modelů.

Děti velmi uvítaly možnost vyzkoušet si jejich funkčnost. Seznámily se s nejvýznamnějšími

Leonardovými obrazy a některými vynálezy. Např. bicyklem, ornitoptérou (létacím strojem),

excentrická vačkou ( automatický kladivem), anemometrem ( přístrojem na měření síly větru),

vzdušným šroubem ( helikoptérou) a řadou dalších.

Pořad patřil mezi zdařilá vystoupení tohoto školního roku.

Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci Pernštejni - Leonardo da Vinci