Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Projektový den s ornitologem

V rámci projektu Šablony II jsme se rozhodli pozvat do výuky přírodopisu v 6. třídách ornitologa Severočeského muzea Mgr. Martina Pudila, který společně s paní učitelkou Handrkovou připravil pro žáky projektový den na téma Ptačí říše. Pan Pudil instaloval na naší školní zahradě odchytové sítě, které ornitologové používají při kroužkování ptáků. Žáci se například dozvěděli o smyslu a významu kroužkování, velké množství zajímavostí o druzích ptáků, kteří žijí na naší zahradě, pokusili se postavit na bezpečném místě ptačí hnízdo, zahráli si pohybové hry, dozvěděli se zajímavosti z tahu ptáků a řešili problémové úkoly. Během celého programu měli k dispozici dalekohledy a mohli pozorovat chování ptáků v přirozeném prostředí.

Do odchytových sítí se chytili a okroužkováni byli: kos černý, sýkora koňadra, strakapoud velký i vzácný strakapoud prostřední, pěnice slavíková a pěnice černohlavá. 

Jsme rádi, že do sítě se chytil i sameček sýkory modřinky, který hnízdí v naší budce s webkamerou a my za rok budeme vědět, zda budku osídlil stejný pár.

Projektový den s ornitologem Projektový den s ornitologem Projektový den s ornitologem Projektový den s ornitologem Projektový den s ornitologem Projektový den s ornitologem Projektový den s ornitologem Projektový den s ornitologem Projektový den s ornitologem Projektový den s ornitologem Projektový den s ornitologem Projektový den s ornitologem