Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Prvňáčci v lese

Ve čtvrtek 10. 6. vyjeli naši prvňáčci do Ferdinandova na projektový den „Poznáváme les“, který se uskutečnil v rámci projektu Šablony. Doprovázel nás zkušený ornitolog a milovník přírody pan Jan Zeman. Cestou z Ferdinandova směrem na Štolpich jsme objevovali známé i pro nás méně známé obyvatele ptačích budek. Naučili jsme se například rozpoznávat hnízda lejsků, brhlíků či sýkorek dle stavebního materiálu uvnitř budek. Z několika budek na nás vykouklo překvapení v podobě plcha lesního. Přestože jsme nebyli zrovna nejtišší návštěvníci lesa, podařilo se nám spatřit různé drobné živočichy, přes cestu nám přeběhl dokonce zajíc. Během procházky jsme poslouchali ptačí zpěv a poutavé vyprávění pana ornitologa. Už víme, co jsou to hálky, bejlomorka buková, jak vypadá hluchavka žlutá nebo prehistorická araukárie. Pan Zeman nám též vysvětlil a názorně předvedl, jak  pečovat o budky, které byly po hnízdění opuštěny. Při kontrole budek se nám podařilo narazit na  neopeřená mláďata lejska, která jsme si i zblízka prohlédli. Po celý den nás provázelo slunečné počasí, které se ale při cestě k autobusu proměnilo v průtrž mračen. Odjížděli jsme zcela promočeni, ale krásný zážitek z celého dne nám to nezkazilo.

Prvňáčci v lese Prvňáčci v lese Prvňáčci v lese Prvňáčci v lese Prvňáčci v lese Prvňáčci v lese Prvňáčci v lese Prvňáčci v lese Prvňáčci v lese Prvňáčci v lese Prvňáčci v lese Prvňáčci v lese