Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

První den ve škole

 

Moc jsme se těšili na to, že 2. září budeme moci přivítat dvě třídy prvňáčků opět po roce na půdě naší zrekonstruované školy. Ve vestibulu nechyběla prvňáčkovská tabule, bez které si první školní den u nás neumíme už ani představit. Po focení se každého prvňáčka ujal již zkušený deváťák, jenž ho doprovodil do třídy. Po zvonění nové žáčky přivítala paní ředitelka a primátor města Liberce Jaroslav Zámečník. Pak již dostala slovo paní učitelka s paní vychovatelkou, které prvňáčky ošerpovaly a oficiálně přijaly mezi nás. A protože byl první školní den, naučily se děti i novou básničku, kterou doprovodily pohybem.

 

Venku se sice zatáhlo a z tmavých mraků padal studený déšť, ale my doufáme, že prvňáčkům i jejich rodičům pršelo štěstí.

První den ve škole