Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Školní kolo Zlatého štětce 2018

Tématem letošního školního kola výtvarné soutěže Zlatý štětec bylo JARO ZAVŘELO ZIMU DO SKLENICE.

Téma na první pohled jednoduché, ale mnohým dětem dalo, jak se říká, zabrat. Jaro zavřelo zimu do sklenice, ale paní zima se jen tak nevzdává: snaží se za každou cenu dostat ven, zuří a vztekle buší do stěn, občas se jí podaří vystrčit zmrzlý nos nebo ruku. Jaro oblečené do skvostného hávu ze sedmikrásek a žlutých pampelišek však čerpá sílu ze sluníčka a zimy se nebojí. Na obrázcích našich dětí jaro vždycky zvítězilo a rázně víko sklenice přibouchlo.

Do oblastního kola postupují vždy 3 děti z každé třídy. Ostatní jsou náhradníci.

Budeme jim držet palce, aby uspěly i v hlavní soutěži!