Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Školní vlajka

S nápadem vytvořit školní vlajku přišla během distanční výuky a uzavření škol maminka žáků naší školy paní Plášilová. Pod jejím vedením vznikly dokonce dvě vlajky, které jsme složili z malých obrázků: každý žák, učitel a zaměstnanec školy totiž dostal netradiční úkol: nakreslit dva obrázky na lepicí štítky. 

Jeden štítek jsme kreslili určitou barvou: každý ročník měl určenou barvu (vybírali třídní důvěrníci). Mohli jsme kreslit libovolně: konkrétní věc nebo abstraktní obrázek. Z těchto štítků vznikla 1. vlajka. Namalované štítky třída společně s učiteli nalepila na velkou čtvrtku s předkreslenou mřížkou.

Druhý štítek jsme již malovali čistě podle sebe, mohli jsme si zvolit barvy, motiv, mohli jsme vyjádřit vztah ke škole, kamarádům, svoji momentální náladu a emoce. Tyto štítky nalepili zástupci rodičů ze SPRŠ na druhou vlajku. Některé štítky jsou malá umělecká díla, autoři popustili uzdu své fantazii.

Obě vlajky jsou teď vystavené ve školní jídelně, všichni jsme se zájmem hledali právě ten svůj obrázek a celkový společný výtvor se nám moc líbí. V hlasování žáci  velmi těsně rozhodli, že se jim více líbí druhá varianta vlajky.

Celý projekt nás v době online výuky propojil a je symbolem soudržnosti nás všech, že na každém z nás záleží. Mnoho lístečků je duhových a i to je symbol: po bouřce vždy vyjde slunce a objeví se třeba i duha a tak i my všichni jsme rádi, že se život vrací do normálních kolejí a můžeme zase chodit do školy.

Děkujeme za skvělý nápad!

Školní vlajka Školní vlajka Školní vlajka Školní vlajka Školní vlajka Školní vlajka