Speak-Dating

Žáci naší školy se ve středu 24.4. účastnili setkání se zahraničními studenty a zaměstnanci TUL v prostorách Univerzitního náměstí a menzy na akci Speak-Dating. Na dvanácti stanovištích měli možnost se setkat s lidmi z různých kultur světa (Řecko, Francie, Turecko, Tchaj-wan, Ukrajina, Španělsko, Polsko...) a seznámit se alespoň trošku s jejich kulturou nebo osobním příběhem.

Dostali za úkol zjistit co nejvíce zajímavostí o zemích, ze kterých studenti pocházejí, o studentech osobně, o jejich názorech na život v České republice, o jejich koníčcích či zálibách. Naši žáci předčili veškerá naše očekávání a se studenty suverénně komunikovali v angličtině, což překvapilo i samotné aktéry a pořadatele akce.

Děkujeme organizátorům z TUL, že jsme se mohli této milé akce zúčastnit.

Speak-Dating