Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Turistický kurz v 6. třídách

     Od 1. 9. do 3. 9. 2021 se třídy 6. A a 6. B zúčastnily turistického kurzu v Sedmihorkách.

     Ubytovaní jsme byli v penzionu Podháj. Po příjezdu probíhaly aktivity na seznámení kolektivu jednotlivých tříd i mezi třídami navzájem. Ve čtvrtek jsme absolvovali celodenní pochod Hruboskalskem, při kterém jsme viděli Valdštejn, Hrubou Skálu a kochali jsme se pohledem z mnoha vyhlídek. Během pochodu žáci plnili různé úkoly ve skupinách. Po večeři se uskutečnil turnaj v piškvorkách. Večer jsme zakončili opékáním buřtů. Poslední den proběhl orientační závod, po kterém následovalo vyhlášení výsledků, udílení sladkých odměn a návrat domů.

     Cílem kurzu bylo vzájemné poznání a harmonizace vztahů, dále zjištění svých psychických a fyzických možností při plnění různých aktvit a úkolů.

     Turistický kurz se povedl, počasí bylo skvělé, žákům i pedagogům se pobyt v Sedmihorkách moc líbil a cíle, které jsme si dali, byly naplněny.

 

     Petra Čápová, Petr Zralý

Turistický kurz v 6.  třídách Turistický kurz v 6.  třídách Turistický kurz v 6.  třídách Turistický kurz v 6.  třídách Turistický kurz v 6.  třídách Turistický kurz v 6.  třídách Turistický kurz v 6.  třídách