Soutěž vědeckých a technických projektů AMAVET

Pět žáků ze druhého stupně naší školy se zapojilo do Soutěže vědeckých a technických projektů, kterou pořádá Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, z. s. společně s Pardubickým krajem.

Cílem soutěže je podněcovat co nejvíce žáků základních a středních škol k řešení konkrétních vědeckých a technických projektů, rozvíjet jejich tvůrčí schopnosti i schopnosti svoji práci prezentovat a vyhledávat talenty.

V letošním roce V. Valeš a O. Turek z 9. třídy vytiskli na 3D tiskárně stroj, který recykluje odpad z 3D tiskáren, K. Váňová z 8. A monitorovala podmínky pro život ptactva a srovnávala hnízdění sýkor modřinek na školní zahradě a K. Vykoupilová s E. Želonkovou z 8. A monitorovaly prvky na školní zahradě a řešily problém, jak nahradit používání rašeliny. Své závěry a postup práce zpracovali na výstavní poster a představili je nejprve rodičům a učitelům u nás ve škole.  Ve středu 16. března jsme se rozjeli do Pardubic, kde se sešla mimo jiné necelá čtyřicítka projektů ze základních škol, a své projekty jsme prezentovali před odbornou porotou a veřejností.

Jsme velice potěšeni, že v Libereckém kraji se na prvním místě umístili Ondřej Turek a Vojta Valeš se svým projektem RADIM. Moc jim gratulujeme!