Věncování

V sobotu před první adventní nedělí jsme již poosmnácté pozvali děti, jejich rodiče i ruprechtickou veřejnost, aby si u nás vyrobili adventní věnce. Od 9 hodin proudili do naší školní jídelny svátečně naladění lidé. Připravili jsme pro ně veškerý materiál potřebný ke zhotovení adventní výzdoby: základy pro věnce a svícny, větvičky, svíčky, mašle a velké
množství ozdob z přírodních materiálů i krásně nazdobené perníčky.
Paní učitelky se věnovaly malým dětem, kterým pomáhaly se svícínky nebo se zdobením perníčků, zatímco dospělí vyráběli adventní věnce. Mnozí z návštěvníků nebyli u nás poprvé, a tak práce šla všem od ruky. Velkou radost nám také dělá to, že se k nám každý rok na tuto akci vrací naši bývalí žáci, máme tedy příležitost zjistit, jak prospívají na dalších stupních škol i v samotném životě.
Mnozí z nás si už začátek adventu bez našeho „věncování“ ani neumějí představit. Přejeme všem klidné Vánoce.

Věncování