Výstava v kostele

Svátek svatého Františka z Assisi jsme 4. října 2022 oslavili společně s bratry františkány a členy římskokatolické farnosti Liberec – Ruprechtice.

S nadšením jsme přijali nabídku paní Lucie Novákové uspořádat venkovní výstavu netradiční Křížové cesty, na které v loňském školním roce pracovali žáci ze současné 9. A pod vedením pana učitele O. Hofmana. Poslední okamžiky života Ježíše Krista znázornili pomocí stínohry. Během tohoto projektu museli žáci uplatnit dovednosti a znalosti z několika předmětů: výtvarná výchova, pracovní činnosti, občanská výchova, dějepis, český jazyk, počítačová grafika. Začali nastudováním jednotlivých scén křížové cesty, poté přistoupili k výrobě vlastních rekvizit, u nichž se žáci snažili o co nejvěrnější podobu, jakou předměty v dané době opravdu měly. Dále následovalo samotné zrežírování stínohry. Pak došlo na digitální úpravu fotek. Vzniklo pozoruhodné a působivé dílo.

Interiér kostela sv. Antonína Paduánského v Ruprechticích zase zdobí velkoformátové obrazy inspirované životem a významem Františka z Assisi, které vytvořili vybraní žáci ze 7. tříd pod vedením paní učitelky Lucrezie Škaloudové Puchmajerové.

Kevin Bureš přispěl ke slavnostní atmosféře interpretací drobných barokních skladbiček na violoncello.

Říjnové odpoledne prozářené podzimním sluncem se opravdu povedlo a my se těšíme na další spolupráci.

Výstava v kostele Výstava v kostele Výstava v kostele Výstava v kostele Výstava v kostele Výstava v kostele Výstava v kostele Výstava v kostele Výstava v kostele