Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Výprava za netopýry

V pátek 13. září se milovníci přírody z řad dětí i pedagogů naší školy vypravili do Krásné Lípy do venkovní učebny Správy Národního parku České Švýcarsko na Mezinárodní noc pro netopýry​.  Pro veřejnost zde byly připraveny dílničky, při nichž jsme vyrobili dvě budky pro netopýry. Následovala přednáška, během které jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o vývoji a životě netopýrů z celého světa od znalce jejich života Jakuba Judy. A pak přišel okamžik, na který jsme se tak dlouho těšili: mohli jsme si pohladit a důkladně prohlédnout netopýra ze záchranné stanice. Zážitek to byl moc příjemný, netopýří kožíšek je totiž krásně plyšový. Pan Juda nám také poskytl mnoho cenných rad, jak netopýry přilákat na naši školní zahradu a kam umístit netopýří budky.

 

Velkým zážitkem byla i dobrodružná cesta noční přírodou na ubytovnu ČSOP, kde jsme přespali. Po dobré snídani jsme navštívili soukromou čokoládovnu a ekologické centrum v Krásné Lípě. Po obědě jsme se už vypravili domů, ale slíbili jsme si, že se do tohoto krásného kraje určitě vrátíme.

Výprava za netopýry