Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Výstava české státnosti

 

Žáci pátých, sedmých a osmé třídy již od září pracovali na projektu týkajícího se sv. Václava a Dnu české státnosti.

Po přípravné hodině si děti zhlédly dokument věnovaný tomuto tématu a vytvořily myšlenkovou mapu k „nastartování“ inspirace. Poté se žáci ve čtyřčlenných skupinách pustili do návrhu svého díla, přičemž mohli využívat internet jako zdroj dodatečných informací a námětů k tvorbě.

V následujících týdnech probíhala samotná realizace děl, kdy si žáci v rámci skupin nesli vlastní odpovědnost za rozvržení své práce, kterou si sami zvolili. Z fotografií lze usoudit, že se tento krok vyplatil, jelikož vznikla krásná a originální díla.

V říjnu jsme se rozhodli projekt rozšířit o Den vzniku samostatného Československého státu a Den boje za svobodu a demokracii, kdy žáci vytvářeli pamětní mince. Takže jsme svými pracemi oslavili naší českou státnost.

Všem žákům těchto tříd děkuji za odvahu, nasazení a skvěle odvedenou práci.

Zapsal: Ondřej Hofman

Výstava české státnosti Výstava české státnosti Výstava české státnosti Výstava české státnosti Výstava české státnosti Výstava české státnosti Výstava české státnosti Výstava české státnosti Výstava české státnosti