Výstava netradiční křížové cesty

Bohatý program v rámci Noci kostelů čekal na návštěvníky kapličky U Obrázku v Ruprechticích. Začátek zajímavého programu patřil naší škole: vystavili jsme netradiční Křížovou cestu, na které pracovali žáci z 8. A pod vedením pana učitele O. Hofmana.

Poslední okamžiky života Ježíše Krista znázornili pomocí stínohry. Během tohoto projektu museli žáci uplatnit dovednosti a znalosti z několika předmětů: výtvarná výchova, pracovní činnosti, občanská výchova, dějepis, český jazyk, počítačová grafika. Začali nastudováním jednotlivých scén křížové cesty, poté přistoupili k výrobě vlastních rekvizit, u nichž se žáci snažili o co nejvěrnější podobu, jakou předměty v dané době opravdu měly. Dále následovalo samotné zrežírování stínohry. Pak došlo na digitální úpravu fotek. Vzniklo pozoruhodné a působivé dílo.

Na vernisáži výstavy nesmí chybět kulturní program. Postaral se o něj náš pěvecký sbor, který zazpíval pod vedením paní učitelky K. Knopové pohádkové písničky. Krátké skladbičky zahrály také děti z flétnového kroužku od paní učitelky Jabůrkové a náš žák Kevin Bureš přispěl ke slavnostní atmosféře interpretací drobných barokních skladbiček na violoncello.

Videa naleznete pod níže uvedeným odkazem: