Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Výstava netradiční křížové cesty

Bohatý program v rámci Noci kostelů čekal na návštěvníky kapličky U Obrázku v Ruprechticích. Začátek zajímavého programu patřil naší škole: vystavili jsme netradiční Křížovou cestu, na které pracovali žáci z 8. A pod vedením pana učitele O. Hofmana.

Poslední okamžiky života Ježíše Krista znázornili pomocí stínohry. Během tohoto projektu museli žáci uplatnit dovednosti a znalosti z několika předmětů: výtvarná výchova, pracovní činnosti, občanská výchova, dějepis, český jazyk, počítačová grafika. Začali nastudováním jednotlivých scén křížové cesty, poté přistoupili k výrobě vlastních rekvizit, u nichž se žáci snažili o co nejvěrnější podobu, jakou předměty v dané době opravdu měly. Dále následovalo samotné zrežírování stínohry. Pak došlo na digitální úpravu fotek. Vzniklo pozoruhodné a působivé dílo.

Na vernisáži výstavy nesmí chybět kulturní program. Postaral se o něj náš pěvecký sbor, který zazpíval pod vedením paní učitelky K. Knopové pohádkové písničky. Krátké skladbičky zahrály také děti z flétnového kroužku od paní učitelky Jabůrkové a náš žák Kevin Bureš přispěl ke slavnostní atmosféře interpretací drobných barokních skladbiček na violoncello.

 

Videa naleznete pod níže uvedeným odkazem:

https://zsnamestimiru212.rajce.idnes.cz/Noc_kostelu,_10._6._2022/

Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty Výstava netradiční křížové cesty