Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Výstava sv. Martin očima dětí

V úterý 14. listopadu jsme navázali na sérii výstav výtvarných prací našich žáků v prostorách kostela sv. Antonína Paduánského nebo v kapličce U Obrázku v Ruprechticích a pozvali jsme ruprechtickou veřejnost na výstavu: Svatý Martin očima dětí.

Pod vedením paní učitelky L. Škaloudové Puchmajerové nakreslili žáci 7. A sedm velkoformátových výjevů ze života sv. Martina a žáci z 5. A zpracovali svatomartinské pranostiky. Děti ze 3. B pod vedením paní učitelek J. Osterové a R. Volné vytvářely svatomartinské koníky. Velký obdiv sklízí svatomartinské klevetivé husy, na nichž pracovali žáci 2. A technikou vymývání podvedením paní učitelek A. Radostné a L. Erbenové. K příjemné atmosféře přispěly i svatomartinské svítilničky.

Na slavnostní vernisáž si připravili žáci 4. tříd se svými paní učitelkami L. Procházkovou a D. Turčíkovou pásma říkadel, básní a písní a vystoupil i starší sbor pod vedením paní učitelky K. Knopové.

V kolotoči každodenních povinností jsme měli možnost se na chvíli zastavit, načerpat pozitivní energii a trošku se i zamyslet nad smyslem našich životů.

Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí Výstava sv. Martin očima dětí