Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Výtvarná dílna ve 2. třídách

Tématem výtvarné dílny, kterou pro naše druháčky připravily studentky FP TUL Jana a Bára pod vedením Mgr.A. Lucrezie Škaloudové Puchmajerové, Ph.D., byla pověst Kouzelník Žito.

Děti se nejprve seznámily s pověstí, a pak se pustily do díla. Na čtyřech stanovištích postupně tvořily kouzelnickou korunu a plášť pro Žita. V něm  si děti vyzkoušely zapouštění barev a vystouplý reliéf z krupice. Seznámily se také se dvěma grafickými technikami.

Království a okolí zámku krále Václava tvořili protiskem, tedy kresbou přes papír na destičkách s barvou.

Na druhé straně se objevila kresba barevná, ač vše kreslily tužkou. Dále si do pěnové destičky nakreslily a vytlačily kouzelníka nebo kohouta, válečkem na destičku nanesly grafické barvy a otiskly ručním tiskem.

Všem dětem patří veliká pochvala za vytvořená úžasná dílka i vzorné chování při manipulaci s tiskařskými barvami.

Výtvarná dílna ve 2. třídách