Výtvarná dílna ve 2. třídách

Tématem výtvarné dílny, kterou pro naše druháčky připravily studentky FP TUL Jana a Bára pod vedením Mgr.A. Lucrezie Škaloudové Puchmajerové, Ph.D., byla pověst Kouzelník Žito.

Děti se nejprve seznámily s pověstí, a pak se pustily do díla. Na čtyřech stanovištích postupně tvořily kouzelnickou korunu a plášť pro Žita. V něm  si děti vyzkoušely zapouštění barev a vystouplý reliéf z krupice. Seznámily se také se dvěma grafickými technikami.

Království a okolí zámku krále Václava tvořili protiskem, tedy kresbou přes papír na destičkách s barvou.

Na druhé straně se objevila kresba barevná, ač vše kreslily tužkou. Dále si do pěnové destičky nakreslily a vytlačily kouzelníka nebo kohouta, válečkem na destičku nanesly grafické barvy a otiskly ručním tiskem.

Všem dětem patří veliká pochvala za vytvořená úžasná dílka i vzorné chování při manipulaci s tiskařskými barvami.

Výtvarná dílna ve 2. třídách