Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Výukový pobyt v Anglii

V týdnu od 3. 12. jsme společně s žáky osmého a devátého ročníku vyrazili na týdenní výukový pobyt do univerzitního města Oxfordu.

Děti byly ubytované v rodinách, aby si vyzkoušely život v Anglii se vším všudy. První den jsme si prohlédli Oxford, navštívili jsme nejslavnější kolej Christ Church College a kochali jsme se tímto překrásným starobylým městem. Hned v úterý jsme zamířili do filmových studií Harryho Pottera a na chvíli jsme se stali součástí světa čar a kouzel. Třetí den jsme po škole vyrazili do rodiště nejslavnějšího spisovatele a dramatika všech dob Williama Shakespeara a děti si užily i trochu tropického pralesa v motýlím domě. Ve čtvrtek jsme měli možnost prohlédnout si letní sídlo královské rodiny Windsor a pátek už patřil celý adventnímu Londýnu.

Ačkoliv byl pobyt náročný a naplněný až k prasknutí, domnívám se, že jsme si ho všichni velice užili. Angličtí učitelé děti velice chválili a rodiny byly z chování dětí nadšené. V neposlední řadě ještě musím zmínit, že jsme měli naprosto skvělou paní průvodkyni, Kláru Newton Johnes, která svým přístupem a neuvěřitelnými vědomostmi posunula celý pobyt ještě o úroveň výš. Děkujeme.

Za tým angličtinářů Zuzana Poplužníková

Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii Výukový pobyt v Anglii