Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Kytara

Při výuce hry na kytaru se děti naučí základní akordy, které okamžitě procvičujeme na písničkách.  V dalších letech rozšiřujeme znalost akordů, každý týden se děti učí novou písničku. 

Informace pro začátečníky:

Na hodiny děti potřebují kytaru v obalu. Doporučuji zpěvníky „Já písnička“ 1. a 2. díl. Pokud zpěvníky nemáte, dostanou děti písničky okopírované. Děti mohou hrát na menší kytaru, klasická velikost kytary však zcela dostačuje. Pozornost věnujte, prosím, strunám. Jsou-li již několik let staré, doporučuji je vyměnit. Pro začátečníky jsou vhodnější nylonové struny, které méně „řežou“ do prstů, znějí však tlumeněji než struny kovové. Rozhodnete-li se pro výměnu strun, nechte provést jejich montáž v prodejně hudebnin. Na začátku každé hodiny dětem kytaru naladíme.

Omezený počet dětí má možnost zapůjčit si kytaru ze školy.

Při hodině si každé dítě novou činnost několikrát vyzkouší, později ve 2. části hodiny opakujeme již známé písně. Během 45 minut týdně však není možné se naučit hrát na hudební nástroj. Je proto třeba, aby děti cvičily každý den 10-15 min doma. Z hlediska efektivity je výhodnější se hře věnovat každý den 10 min než 2x týdně po 30-ti minutách.

Na spolupráci s Vašimi dětmi se těší Petra Čejchanová a Barbora Melicharová.

Kytara začátečníci 2. pololetí
Lektor: P. Čejchanová
Cena: 800 Kč
Termín konání: 31. 1. 2022 - 10. 6. 2022