Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Leden 2. oddělení

V lednu jsme se konečně dočkali sněhové nadílky a dosyta si jí užili. Ať už při „Malé zimní olympiádě“ nebo při stavění sněhuláků a různých staveb ze sněhu či jízdy na ježdících.

V herně jsme si povídali o přikrmování ptáků v zimním období, o výběru a umístění krmítka, o vhodném krmení a čištění. Na kartičkách jsme se seznámili s nejčastějšími návštěvníky na krmítku, vybarvili si krásnou omalovánku a nalepili si ji do badatelských deníků.

Vyrobili jsme si závěsného sněhuláka a prostorovou zimní omalovánku.

Zmínili jsme historii a tradice svátku Tří králů.

Povídali jsme si o stopách zvěře a pobytových znameních. Čerpali jsme z knihy „Pravda o hovínku“ a použili kartičky z edice Mindok „Stopy zvířat“.

Také jsme si hráli s novými hrami a legem. Pobavili jsme se při hře „Hádej, kdo to je“, při které jsme se snažili poznat se zavázanýma očima svého spolužáka podle sluchu, hmatu nebo krátkých informací.

Leden je za námi a společně doufáme, že si i v únoru opět užijeme hrátek na sněhu.

 

Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení