Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Leden - 5. oddělení

Začalo nám 2.pololetí a v lednu spousta věcí, na které jsme se moc těšili. Napadl nám i sníh a tak děti mohly ježdíkovat a stavět sněhuláky. Na začátku ledna jsme si povídali o svátku Tří králů a jeho tradicích. V měsíčním plánu jsme měli "Ptáky na krmítku a zvířecí stopy". S dětmi si povídaly, co sypeme ptáčkům do krmítek a co nemají rády. Pracovali jsme s výukovými kartami, četli jsme si v knížce "Živá zahrada". Poznávali jsme zvířecí stopy a k nim doplňovaly pracovní listy.O jednotlivých zvířatech jsme si i něco málo pověděli.

 V družině máme spoustu vlny a tak jsme začali s tvořením ptáčků.Do této činnosti se zapojil snad každý a někdo dokonce i několikrát, moc to děti bavilo a moc se jim povedli. Vyzdobili jsme si s nimi i nástěnku.

V lednu nás čekala celodružinová akce "Malá zimní olympiáda", sníh byl, tak si to děti užily. Každý dostal diplom a malou sladkost.

 

Leden - 5. oddělení Leden - 5. oddělení Leden - 5. oddělení Leden - 5. oddělení Leden - 5. oddělení Leden - 5. oddělení Leden - 5. oddělení Leden - 5. oddělení Leden - 5. oddělení