Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Listopad 6. oddělení

V listopadu jsme se v environmentální výchově zaměřili na živočichy žijící v půdě. Dozvěděli jsme se co je to edafon. Při venkovních aktivitách jsme půdu zkoumali našimi smysly a zahráli si na hledače živočichů. Zjistili jsme, že „pod listím to žije“! Zajímavostí na listopad se stala obyčejná sněhová vločka, řekli jsme si, jak vzniká a že je vždy jedinečná. Do badatelských deníčků jsme veškeré nové znalosti dobře zaznamenali.

Děti si vyzkoušely výtvarnou techniku landart, která se jim náramně vydařila. Přečetli jsme si legendu o sv. Martinovi a vytvořili si svatomartinské husy z papíru.

Už v tomto měsíci začal advent, ke kterému patří i naše již tradiční adventní tvoření. Děti si vyrobily přáníčka a ozdoby na stromeček.

Tvořílci a tvořilky, kterých je v našem oddělení hodně, si po vycházce vytvářeli svícen se sovičkami, skřítky z vlny, adventní kalendář, domečky a také sněhovou vločku. Konečně se nám podařilo doplést  šálu, která bude družinovým dárečkem pro paní učitelku.

Listopad 6. oddělení Listopad 6. oddělení Listopad 6. oddělení Listopad 6. oddělení Listopad 6. oddělení Listopad 6. oddělení Listopad 6. oddělení Listopad 6. oddělení