Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Září 1. oddělení

V září nastává v životě prvňáčků důležitá změna, kdy se z předškoláků mění ve školáky a zůstanou jimi řadu dalších let. Na úspěšném začátku velmi záleží, proto jsme se v družině všichni snažili, aby se děti dobře adaptovaly v novém prostředí, vznikla nová kamarádství a aby se nově vznikající kolektiv co nejvíce stmelil. Děti zjistily, že si ve školní družině budou nejenom hrát a výtvarně tvořit, ale také získávat nové poznatky ze života lidí, zvířat a rostlin.

Po seznámení s prostředím školy, jsme hned na začátku září navštívili školní zahradu, kde si děti prohlédly domeček pro ježky. Téma ježek se prolínalo napříč aktivitami celý měsíc. Děti se dozvěděly základní informace ze života ježků a veverek. Také už vědí, jak se o nalezené ježky starat. Náš první výtvarný počin byla výroba ježka z barevného papíru. K příležitosti dračího dne jsme si namalovali dráčky. Každý týden se snažíme v družině výtvarně tvořit, povídat si, číst na pokračování a chodit každý den na vycházku.

Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení Září 1. oddělení